Jakie instrumenty możesz spotkać w różnych zakątkach świata?

Jakie instrumenty możesz spotkać w różnych zakątkach świata?

Każde państwo słynie ze swoich wyjątkowych obyczajów. Poszczególne rejony posiadają też swoje unikalne trendy muzyczne i instrumenty. Niektóre, pomimo małych wymiarów, są w stanie wydobyć iście ciekawe brzmienia. Przedstawiamy najciekawsze instrumenty z różnych rejonów świata!

W rytmach Azji i Afryki

Czy miałeś do czynienia gdzieś z określeniem kalimba? To instrument zaliczający się do kategorii samodźwięcznych, wywodzący się z Afryki. Jego źródło sięga więcej, niż 3 tysiącleci wstecz, za sprawą czego jest on jednym z pochodzących z Afryki instrumentów ludowych. Niegdyś przygrywano na nim najczęściej melodie obrzędowe, jednakże teraz świetnie zdaje egzamin także w innych nurtach muzycznych.
Bez wątpienia szerzej spopularyzowana jest harmonijka. Ów przyrząd do muzykowania, wykorzystywany współcześnie na całym globie, pochodzi z Chin. Bardzo dobrze sprawdza się w takich nurtach muzycznych jak folk, blues czy ballady kowbojskie To dobry instrument dla początkujących, z racji, iż przyswajanie sobie gry na niej udaje się bez trudu.

Instrumentalna Ameryka Północna

Udajmy się następnie na Hawaje. To w tym stanie narodziło się ukulele. To wyposażony w struny instrument szarpany, przywodzący na myśl pomniejszoną gitarę. Z reguły wykorzystuje się go do podkładu muzycznego. Na ukelele da się grać niemalże każdy rodzaj muzyki, a ponadto jest ono często rekomendowane do ćwiczeń gry dla małych dzieci.
Z Ameryki Północnej pochodzą też klawesy. To kubański instrument posiadający postać dualnych, wykonanych z drewna klocków. Służą one do wydobywania rytmu, zwanego clave. Na takim w rzeczy samej brzmieniu opiera się salsa.

Europejskie dźwięki

Także kontynent europejski szczyci się intrygującymi instrumentami. Wśród nich obecna jest m.in. waltornia. Wlicza się ją do grupy instrumentów dętych blaszanych, a składa się z wąskiej, metalowej rury. Jej inspiracją jest róg pasterski, którego dźwiękowe walory doceniono w barokowej Francji. Waltornię stosuje się przeważnie w muzyce symfonicznej i muzyce solowej.
Zestaw wyjątkowych instrumentów z licznych rejonów świata jest niewątpliwie o wiele dłuższy. Dzięki temu każdy amator świata muzycznego ma szansę znaleźć intrygujące dźwięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *