Jak wybrać karmę na wyjazd z psem?

Jak wybrać karmę na wyjazd z psem?

Liczna grupa osób wyjeżdża ze swoimi psami. Właściciele obiektów turystycznych są coraz bardziej otwarci na czworonogi, zapewniając im rozmaite udogodnienia. Udając się na wyjazd z czworonogiem, warto również zatroszczyć się o odpowiednią karmę na ten czas.

​Przejazd

Karmienie pupila podczas wyjazdu jest niezmiernie istotne. Preferowane ciastka dla psa nie zawsze okażą się dobrym posiłkiem w czasie podróży. Zacznijmy od tego, że nasz czworonóg w żadnym wypadku nie powinien wyruszać w drogę z pustym żołądkiem. Posiłek nie może być jednak podany przed samym wyjazdem. Podczas jazdy nie jest rekomendowane dawanie czworonogowi jedzenia. Powinno się to zrobić w trakcie postoju, zapewniając zwierzakowi chwilę wytchnienia.

W jaki sposób karmić czworonoga na wyjeździe

Posiadacze czworonogów nierzadko zastanawiają się, czy dieta podczas wyjazdu ma znacząco odbiegać od tej standardowej. Żadne radykalne zmiany nie są rekomendowane, aczkolwiek podczas wyjazdu najlepiej zdaje egzamin sucha karma dla dorosłego psa. Jeżeli zwierzak na co dzień jej nie dostaje, warto stopniowo podawać ją przed mającą się odbyć wyprawą.

Trzeba mieć na uwadze, że nowe otoczenie może okazać się dla czworonoga problematyczna. Dlatego też znany mu przysmak, taki jak chociażby ulubiona karma rybna dla psa, może korzystnie wpłynąć na jego samopoczucie.

Jedzenie dla psa na okres wyjazdu ma być dość lekkie. Musi także zawierać niezbędne składniki odżywcze i brać pod uwagę kondycję czworonoga, oraz jego preferencje.

Przewóz jedzenia dla psa

Wszelakie przysmaki, typu suszone gryzaki dla psa jak https://lincolnpetfood.pl/kategoria/dla-psa/przysmaki-dla-psa/suszone-gryzaki/, trzeba przechowywać w suchym, szczelnym pojemniku. Preferowaną grupę pokarmów psa trzeba wziąć ze sobą w podróż, jak że na miejscu może być tak, że w lokalnych punktach sprzedaży nie jest ona dostępna. Tu doskonale sprawdzi się specjalna torba na suchą karmę. Jeżeli zwierzak je specjalistyczne pożywienie, typu karma odchudzająca dla psa, też trzeba wziąć w podróż jej odpowiedni zapas.

Poza spakowaniem odpowiedniej grupy pokarmów trzeba pomyśleć również o wodzie. Rekomenduje się robić postój przynajmniej raz na dwie godziny, by zwierzak mógł się spokojnie napić. Poza rodzajem grupy pokarmów ważny jest również forma jej zaserwowania. Czworonogowi trzeba zagwarantować komfort podczas spożywania posiłku zarówno w podróży, jak i na całym wyjeździe.

Przydatne linki: https://lincolnpetfood.pl/przepisy-na-ciastka-dla-psa-i-szczeniaka/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *