Gdzie warto wybrać się w okresie jesienno zimowym?

Gdzie warto wybrać się w okresie jesienno zimowym?

Spadek motywacji do wykonywania obowiązków jest obecnie jednym z niepokojąco często obserwowanych mechanizmów wśród pracowników. Zwłaszcza zwłaszcza teraz, kiedy za oknem jest coraz to częściej pochmurno i prędzej zachodzi słońce, przez co mamy mniejszą ilość naturalnego światła – bywamy skorzy do depresyjnego humoru. Co zrobić aby temu przeciwdziałać?

Jest wiele sposobów aby utrzymać dobry nastrój a co za tym idzie i zapał do pracy. Pośród nich warto wymienić medytację, uprawianie sportów, zajmowanie się ciekawym hobby. Jednak najciekawszą z metod jest wyjazd do miejsc, gdzie światła słonecznego jest znacznie więcej i można podładować baterie.

W jakie rejony najczęściej wybierają się nasi rodacy w czasie zimowym?

Zdecydowanie jednym z najmodniejszych regionów jest Malta. Wiecie że to grupa trzech wysp, a ta największa nosi tę samą nazwę? I choć suma powierzchni tych wysp nie jest duża, jest tam dużo miejsc wartych zobaczenia. Nie licząc pięknych plaż, polecamy zaglądnąć także do małych miasteczek, które kuszą klimatem, wąskimi zaułkami, nietypową architekturą, jak również zabytkami. Rekomendujemy także zajrzeć do lokalnych punktów gastronomicznych. Smaki maltańskie to synergia zagranicznych kultur m. in Anglii i Italii, choć mieszkańcy Malty mają także własne potrawy. Pośród nich chociażby makaron z królikiem!

Drugim wartym rozważania kierunkiem jest Cypr. Tutaj słońce jest obecne przez okrągły rok! Czy możecie wymarzyć sobie lepsze miejsce na spędzenie urlopu? Niezależnie, czy wybierzecie się na wypad w listopadzie czy w lutym, kierunek ten oferuje ładną pogodę a przy okazji całkiem sporo cudownych miejsc do zwiedzenia. Fani wylegiwania się na plaży – bez trudu odnajdą swoje własne miejsce dla siebie. Jednakże Cypr to dużo więcej niż plaża i woda. Są to równocześnie Parki Narodowe, liczne zabytki i idealne otoczenie dla kochających aktywność sportową.

Absolutnym hitem w tym temacie są wyspy Kanaryjskie. To kolejne rejony gdzie świetna aura panuje cały rok. Do archipelagu należy m. in. Teneryfa, szczególnie ją rekomendujemy. Znajdziemy tam równie dobrze Atlantyk, jak i tereny górzyste. Najwyższym szczytem na wyspie jest masyw wulkanu Teide. Teneryfa jest wyjątkowa z tego powodu, że pomimo tego że niewielka, znajdziemy tu 2 zupełnie odmienne strefy krajobrazowe. Od północnej strony wyspa jest obfita w roślinność, z drugiej ma charakter dużo bardziej pustynny. Polecamy zwiedzić je obie.

Niezależnie od tego który rejon wybierzecie na zimowy wyjazd – ważne jest to, aby choć na kilka chwil oderwać się od naszej szarej rzeczywistości, poprzebywać w ciepłym miejscu i uzupełnić energię na dalszą część roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *