Gdzie poza Wenecją można przepłynąć miasto?

Gdzie poza Wenecją można przepłynąć miasto?

Hasło „miasto na wodzie” wielu ludziom podpowiada Wenecję. Jednak w Europie znajduje się więcej takich miejsc – tak samo pięknych, choć mniej znanych. Mimo iż większość podróżnych zwiedza słynne włoskie miasto, może korzystniej powędrować do nowego, o podobnie malowniczym położeniu? Poczuć szczyptę kultury oraz dziejów atrakcyjnych rejonów Europy.

Kiedyś tworzenie grodów nad wodą było powszechną praktyką. Dzika rzeka była doskonałym zabezpieczeniem przed najeźdźcami. Swoją drogą z biegiem czasu oraz wzrostem kupiectwa stała się chętnie wykorzystywanym szlakiem. Jednym z takich miejsc jest Brugia. Obfitość kanałów niegdyś użytkowana była do transportu surowców. Obecnie podróżują nimi przede wszystkim zwiedzający, którzy obserwują urocze miasteczko z gondoli.

Nie wszyscy wiedzą, że słynny Amsterdam zlokalizowany jest na ponad 150 kanałach, dlatego także zasługuje na tytuł „miasta na wodzie”. Ozdobny w XVII-wieczne kościoły i kamienice zachwyca dodatkowo ciekawymi dróżkami rowerowymi oraz zacisznymi kawiarniami. Stanowi znaczący okręg kulturalny oraz akademicki, ale także handlowy. Podobnie jak Sztokholm, chociaż ten zlokalizowany jest na 14 wysepkach. Miasto bez wątpienia urzeknie wielbicieli dynamicznego spędzania czasu oraz admiratorów sztuki. Jest w tym miejscu albowiem sporo muzeów do zwiedzenia .

Mnóstwo miłośników Francji nawiedza ją przeważnie zważywszy na Paryż. Aczkolwiek i ten kraj ma cudne miasteczko założone na wodzie. Tym ciekawsze, że położone u podnóży masywu górskiego. Annecy oczarowuje ślicznymi zabytkami oraz ścieżkami, jakie dane jest zobaczyć w ciągu spaceru. Podażając w stronę wybrzeża godne zwiedzenia jest Port Grimaud. Stworzone w ubiegłym wieku z pomysłu François Spoérry, który postanowił wykreować „francuską Wenecję”.

Tworzone przez wieki niedaleko wody miasteczka zachwycają urokiem oraz kulturą. Położone w przeróżnych częściach Europy oferują również osobliwe krajobrazy natury. Chociaż słynna Wenecja jest bez wątpienia piękna, dobrze nie kroczyć za tłumem i skierować się do innych miast, w jakich niezastąpionym detalem otoczenia są kanały oraz łódki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *