Lubisz jeździć po lesie? Pasjonuje Cię zwiedzanie pasm górskich na czterech kółkach? Podpowiadamy jaki rower wybrać

Lubisz jeździć po lesie? Pasjonuje Cię zwiedzanie pasm górskich na czterech kółkach? Podpowiadamy jaki rower wybrać

Rower miejski zjednuje coraz więcej entuzjastów. W miasteczkach z miesiąca na miesiąc rośnie liczba rowerów. Stąd nie zaskakuje, że zarządcy planują ciągle większej ilości ścieżek rowerowych. Ma to zapewnić bezpieczeństwo, ale i wygodę przejazdu. Także na traktach wycieczkowych możemy zauważyć nasilony ruch w tym aspekcie. Możemy zaobserwować w podobny sposób fanatyków jak i amatorów tego sportu. Skutkiem tego w ofercie sklepów jesteśmy w stanie odnaleźć sporo opcji rowerów dopasowanych do przeróżnych oczekiwań, również tychże związanych z podłożem, po jakim będziemy się przemieszczać.

Podobno w największym stopniu słynną kategorią w tej tematyce zostaje cały czas rower miejski. Zakorkowane drogi skłaniają do wyłonienia zastępczych technik dotarcia do miejsca pracy, czy na zakupy. Do wyboru mamy autobusy, motor, lub właśnie rower. Spośród zazwyczaj kupionych modeli w tej kategorii jest model maxim 1.6.7. Jeśli chcesz z natomiast użyć pojazdu także poza miastem, np. na weekendowe podróże – wskazane jest zakupić rower uniwersalny, który poradzi sobie także poza zurbanizowanym terenem. Tutaj świetnym przykładem może być kands alfa city. Takiemu zadaniu podoła także niezły kands elite pro alivio.

Dla osób które, cenią sobie wyskoczyć na dwóch kółkach cokolwiek w dalsze trasy – rozpowszechnionym trendem pozostają górskie ścieżki. Obojętnie, czy wybierasz się w Karkonosze, Beskid Niski, czy Rudawy – wskazane jest pomyśleć o adekwatnym i nieawaryjnym rowerze. Eksperci polecają w tym przypadku cannondale habit 4 lub trochę odmienny typ tej samej marki cannondale scalpel si. Jeśli z natomiast kochasz jeździć po lesie – i to naturalnie jest profil twych częstych wycieczek – warto pomyśleć o rowerze romet mustang m3, który sprawdzi się na leśnych traktach i drogach szutrowych.

Kolejnym rodzajem jeżdżących na rowerze są pasjonaci. Na ogół nie rozdzielają się z dwu-kółkiem na co dzień, chętnie wybywają także w wielokilometrowe trasy. Poniektórzy z nich ćwiczą na dwóch kółkach dziedziny wyczynowe. Dla nich – dedykowane są pojazdy najwyższej klasy. Są one najwyżej wycenione, ale podąża za tym trwałość wytworzenia i specjalizacja w konkretnej dyscyplinie. Patrząc na to, którego rodzaju jest to hobby – może to być rower szosowy – na przykład cannondale supersix evo. Natomiast rozsądnym profesjonalnym wyczynowym okazem jest rower gt avalanche.

Każdego z rowerzystów – małych i dużych, tych którzy poruszają się na co dzień – i tych od święta – scala jedno: pasja do 2 kółek, pociąg do ruchu na świeżym powietrzu, jak również troska o własne ciało i kondycję. Taki sposób przemieszczania się zamiast samochodem, ma dodatkowo istotną rolę w sprawie ekologii. Oby w związku z tym rowerów było jak najwięcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *