Chcesz odwiedzić Europę jeszcze w te wakacje? Przeczytaj co powinieneś wiedzieć

Chcesz odwiedzić Europę jeszcze w te wakacje? Przeczytaj co powinieneś wiedzieć

Covid. Najbardziej głośne sformułowanie ostatnich tygodni. Dociera do nas wszędzie – w telewizji, w sklepach, czy biurze. Pomimo tego, że przystosowaliśmy się do funkcjonowania w nowych dla nas okolicznościach – a mało kogo zaskakuje wszechobecność maseczek, ciągle są jednak sfery, w których przebierając nogami, nie możemy się doczekać na powrót do starego porządku. Taką kwestią są m. in. turystyczne eskapady.

Nie ma jakiegoś problemu, gdy planujemy urlop w Polsce. Zagwozdka pojawia się wtenczas, gdy fantazjujemy o podróży poza granice własnego państwa. Wiele Państw niezbyt chętnie wpuszcza przyjezdnych na swój obszar, w pozostałych – obowiązują choć część z tych obostrzeń. Niezależnie od państwie oczywistą kwestią jest posiadanie maseczek w publicznych miejscach, a czasem też zaopatrywanie się w rękawice nitrylowe. Jednakże, żeby tak czy inaczej wjechać do Holandii, Anglii, czy Grecji – musimy wykonać test na grypę, lub odbyć kilkudniową kwarantannę. Niekiedy potrzebne są dwie możliwości jednocześnie, a same pomiary trzeba ponowić 2 razy.

Przebywając już na miejscu, wizytując urocze miasta, notorycznie spotykamy się z ogłoszeniami na hipermarketach, murach, bramach – przypominającymi nam o stanie zagrożenia i zarządzonymi w związku z tym ograniczeniami. „Włóż maseczkę”, ”włóż rękawice lateksowe”, „zachowaj dystans 2 metry” – podobne słowa towarzyszą nam niemal wszędzie. Nic więc dziwnego, że twórcy wyzyskując właściwy dla nich moment, wyprzedzają się w wymyślaniu projektów różnokolorowych maseczek. Nie dotyczy to notabene wyłącznie maseczek. W sprzedaży dostępne są nie jedynie rękawiczki w białym kolorze, czy niebieskie modele, ale też coraz to mocniej znane rękawice czarne.

Będąc na urlopie, często przebywamy w lokalizacjach, gdzie mamy możliwość natknąć się na dużo innych osób. Konsumowanie dań w lokalnych knajpach, zwiedzanie kościołów, pobyt na plaży, korzystanie z miejscowych atrakcji – to wszystko, sprawia, że jesteśmy narażeni na potencjalne ryzyko z większym natężeniem niż w codziennym egzystowaniu. Niesłychanie istotne jest to, by ochraniać siebie i swoich bliskich i korzystać z stosownych jednokrotnego użytku materiałów zabezpieczających. Trzeba zakładać m. in. nitrylowe rękawiczki – jakie warto włożyć, gdy kupujemy towary na tragach, czy zakupujemy pamiątki dla rodziny.

I choć nie mamy pewności, ile czasu tego rodzaju akcesoria będą w dalszym ciągu nam dotrzymywać towarzystwa – powinno się mieć świadomość, że używanie maseczek, czy zaopatrzenie się w rękawiczki jednorazowe nitrylowe, chroni nas przed chorobą i działa w ten sposób, że czujemy się bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *