Wejdźmy na szczyt Ślęża

Wejdźmy na szczyt Ślęża

     Pierwszym miejscem jakie chcielibyśmy opisać jest jedna z najczęściej odwiedzanych gór na dolnym śląsku. Mowa tutaj o Masywie Ślęży, czyli szczytu góry Ślęża. Wnosi się on na wysokość 717,5 metrów nad poziomem morza.

      Swoją przygodę z podejściem pod tą górę można rozpocząć z parkingu znajdującego się u podnóża góry. Na dany postój można dojechać osobistym autem, lub komunikacją miejską, czyli busem. Przy parkingu położony jest jeden lokal z całkiem smacznym jedzeniem, dodatkowo w weekendy obok niego pojawiają się różni sprzedawcy, którzy sprzedają lokalne produkty, pamiątki, a także oscypki. To wejście jest dość szybkie i łatwe, aby zdobyć tą górę. Szlak jest utwardzony i dość szeroki, dlatego większość grup zorganizowanych wybiera właśnie tą opcję.

      Kolejną propozycją jest wejście od strony Przełęczy Tąpadła w której znajduje się piękny malowniczy kościół. Ta trasa jest o wiele dłuższa, natomiast jest o wiele bardziej atrakcyjna jeśli chodzi o widoki. Idąc nią można zobaczyć wiele ciekawych skał i widoków które zapierają dech w piersiach.

      Dochodząc na górę spotkamy tam dwie bardzo wyniosłe budowle. Pierwszą z nich jest schronisko, w którym można spokojnie napić się zimnych lub ciepłych napojów,a także zjeść wyśmienity posiłek. Natomiast druga budowla która znajduje się na szczycie to zabytkowy, odnowiony kościół, w którym co niedziele odbywa się msza. Będąc już na górze warto obejść krzyż który stoi przy kościele, ponieważ za nim rozciąga się piękny widok na dolinę. Dzięki któremu można zrobić piękne i niezapomniane zdjęcia.

      Na koniec mała ciekawostka. Za kościołem wydeptana jest wąska ścieżka, osoby bez lęku wysokości zachęcamy do pójścia nią, ponieważ prowadzi ona na zniewalającą wieżę widokową. Posiada ona trzy nieduże piętra z którym można podziwiać całą dolinę. Natomiast najbardziej wymagających zachęcamy do wejścia na wierzę w zimie. Przez śnieg i wiatr powstają na niej piękne śnieżne wzory i sople.

    Zapraszamy do pieszych wędrówek i dzielenia się z nami swoimi przeżyciami z podejściami pod ten jak i inne szczyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *