Jezioro Bystrzyckie i jego zalety

Jezioro Bystrzyckie i jego zalety

   Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele zalewów i jezior, ale żadne z nich nie robi tak piorunującego wrażenia jak jezioro Bystrzyckie. Posiada ono w swojej ofercie wiele ciekawych atrakcji które zaraz Wam opiszemy. Mamy nadzieje, że ten artykuł przekona Was do odwiedzenia tego magicznego miejsca.

Pierwszą i zarazem największą atrakcją jest tama, czyli inaczej zapora wodna w Zagórzu Śląskim. To właśnie dzięki niej powstało wyżej wymienione Jezioro Bystrzyckie. Tama została wybudowana w 1917 roku. Jej długość u podstawy to niewielkie 29 metrów, natomiast górna długość korony wynosi aż 230 metrów, ostatnim wymiarem jest wysokość, która sięga aż do 44 metrów. Sama zapora została wykonana z kamienia i posiada cztery punkty spustowe wody. Aby rozpocząć zwiedzanie od tamy zachęcamy do zaparkowania u podnóża zapory. Następnie trzeba wejść krótką asfaltową drogą i już jesteśmy na tamie. Z samej zapory rozciąga się piękny widok na jezioro Bystrzyckie, a także na dolinę. Idąc dalej możemy przejść wąską ścieżką przy zboczu góry, aż do kompleksu hoteli i domków na wynajem.

Przy hotelu znajduje się dość duża plaża z której można korzystać oczywiście bezpłatnie. Znajduje się tam również pomost z którego można wypożyczyć rowery wodne, kajaki, a także popłynąć w rejs po jeziorze. Ceny za domki nie są zbyt wygórowane, ale trzeba je wcześniej zarezerwować. Za hotelem natomiast znajduje się piękna nowo wybudowana kładka, łącząca drogę asfaltową z miejscem wypoczynku. Uwaga kładką nie mogą poruszać się pojazdy. Oprócz tej jednej uwagi kładka posiada wiele zalet. Wieczorem, kiedy zaczyna robić się ciemno włączane zostają światła o różnych kolorach, nadają one całej scenografii bardzo romantycznego znaczenia. Na całej długości rozmieszczone są betonowe ławeczki, na których rozmieszczone są przyciski. Po ich wciśnięciu z głośników zaczynają wydobywać się głosy ptaków zamieszkujących te części Dolnego Śląska.

Wracając do samochodu warto przejść również asfaltową drogą okalającą jezioro. Dzięki temu można podziwiać wiele ciekawych budowli, a także wczuć się w szum lasu. Zachęcamy do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca i nie zapomnijcie po wszystkim podzielić się z nami waszymi spostrzeżeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *