Masz zawód, który nie pozwala Ci podróżować? Zmień go!

Masz zawód, który nie pozwala Ci podróżować? Zmień go!

Istnieje wiele różnych pomysłów na podróżowanie. Od zwiedzania globu na dwóch kółkach, przez nocowanie pod chmurką, po wycieczki zorganizowane przez tour operatora. A co jeżeli nie posiadamy środków na wyprawy lub nie pozwala nam na to zawód? Jednym z rozwiązań jest wybór takiego zawodu, który ułatwi w tym samym czasie opcję poznawania innych miejsc jak i zarabiania.

Obecnie może nam to dać np. praca na home office z przeróżnych zakątków na świecie. Nie każdy jednakże chce siedzieć przy laptopie. Inną opcją jest wyjechać na dłużej poza granice kraju, by podjąć tam pracę. Jeśli natomiast nie chcemy wyjeżdżać z rodzinnego kraju na stałe, dobrą opcją jest wybranie zawodu kierowcy samochodu ciężarowego czy busa.

Pomimo tego że zdecydowaną większość czasu pracy kierowca spędza w oczywisty sposób w trasie – specjalność ta umożliwia poruszanie się po rożnych państwach. W oczywisty sposób nie są to wakacje – daje nam to jednakże możliwość kontaktu z obcą kulturą, zwyczajami, czy krajobrazami. Podstawowym zajęciem kierowcy jest dostarczenie ładunku na czas, ale oczekując na następne zlecenia transportowe jest opcja by przeznaczyć ten czas na pozwiedzanie okolicy.

Zlecenia te zazwyczaj trafiają do firmy z giełdy transportowej, na której znajduje się wiele wszelakich ofert – zaczynając od ładunków dla dużych aut po czterdzieści t. po oferty dla przewoźników do 3,5 tony. Kierowca otrzymując takowe zlecenie transportowe, ma obowiązek stawić się na czas we wskazanym miejscu, następnie dowieźć towar w do punktu destynacji. Tutaj pomocne są aplikacje dla kierowców zawodowych, które znacznie upraszczają wykonywanie zadań.

Wykonując ten zawód należy się jednak liczyć z różnymi uciążliwościami. Wiele godzin w drodze, nocowanie w busie, gotowanie na parkingach to chleb powszedni dla kierowcy. Dla niejednego przeszkodą może być również długa rozłąka z bliskimi, gdyż najczęściej w drogę wyrusza się na kilka dni. Oczywiście nie zawsze tak jest i bywają również takie zlecenia transportowe, patrz wolne ładunki i zlecenia przewozowe, które dają możliwość bycia wśród bliskich właściwie w każdy weekend. Wiele jest zależne od firmy, dla jakiej pracujemy a także tego w jaki sposób załatwia zlecenia. Giełda ładunków dla busów daje bowiem możliwość pozyskania takich zleceń, by móc przemieszczać się trasą z możliwością regularnych zjazdów do domu.

Praca taka daje także opcję niezłych zarobków. Jeśli marzy ci się, by zarabiać dobrze, nie są ci straszne wyjazdy dłużej, a do tego chcesz zobaczyć kawałek świata – z pewnością możesz rozważyć taki zawód!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *