Zieleniec – dlaczego warto tam pojechać?

Zieleniec – dlaczego warto tam pojechać?

Zieleniec to miejscowość (a de facto fragment Dusznik-Zdroju) umiejscowiona w województwie dolnośląskim, u podnóża Gór Orlickich. Słynie zwłaszcza jako przybytek sportów zimowych. Jednakowoż za sprawą położenia świetnie nadaje się także dla osób, które preferują wspinaczki górskie bądź wypoczynek na łonie natury. Od niedawna jest również częścią szlaku kolarskiego, na którym praktykuje narodowa kadra. Jeżeli jesteś wielbicielem kolarstwa to kapitalne miejsce dla Ciebie.

Wypad do tegoż wyjątkowego zakątka naszego kraju z jednośladem to wyśmienita szansa do treningu. Szlaków istnieje bez liku i są przystosowane do różnego poziomu zaawansowania. Popularność, którą za pomocą zimowych atrakcji zyskał Zieleniec, spowodowała że o wolne pokoje nietrudno. W szczególności zawodowcy będą zadowoleni. Noclegi, które zapewnia Zieleniec (może zainteresują Cię: noclegi przy stoku w Zieleńcu), to idealna lokalizacja do trenowania kolarstwa górskiego. Rozliczne trasy i pętle bez wątpienia pomogą zaprawić się do najcięższych turniejów.

Teren Zieleńca to również znakomite położenie dla amatorów „szosówek”. Setki kilometrów urzekających tras asfaltowych, o każdej porze roku przyciąga rzesze kolarzy. Trenowała w tej okolicy nawet wicemistrzyni olimpijska, toteż wybór tras zachwyci chociażby najbardziej wymagające osoby. Zaś po intensywnym jeżdżeniu – hotel SKI i SPA, porównaj Hotel Szarotka w Zieleńcu. Zieleniec posiada cały szereg kurortów, w jakich można ulec przyjemnemu lenistwu i odpocząć.

Miejsce dla siebie znajdą w tym miejscu także ci, którzy uwielbiają jazdę na rowerze, ale nie całkiem profesjonalnie. Apartament w Zieleńcu kapitalnie pasuje na sentymentalny, a równocześnie energiczny wypad. SkyWay Express, Orlica oraz przeróżne parki rowerowe zapewnią atrakcje całej familii. Wskazane jest dodać, że niedaleko stąd do Czech. Więc w ciągu dnia wycieczki, zaś wieczorową porą wyśmienity Zieleniec. Restauracja z zacnymi regionalnymi potrawami będzie wspaniałym zakończeniem dnia.

Góry to świetne miejsce do urlopu przez okrągły rok – pełne pięknych widoków i rozmaitych atrakcji. A dodatkowo dobre dla zdrowia. Jeżeli kochasz jazdę na rowerze, ale nadal nie dotarłeś do Zieleńca – bezwarunkowo wyrusz.

One thought on “Zieleniec – dlaczego warto tam pojechać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *