Dlaczego warto zamieszkać w Hiszpanii?

Dlaczego warto zamieszkać w Hiszpanii?

Po pierwsze: temperatury

Choć klimat się ociepla – a w kraju mamy coraz to wyższe temperatury z roku na rok, to jednak dni, podczas których jest na prawdę bardzo ciepło, ciągle jest nie tak dużo. W praktyce to zaledwie dwa miesiące gdy mamy możliwość cieszyć się super letnią aurą. Spora część roku przypada w okresie chłodnym lub też jesiennym. Ale szczególnie dotkliwe są krótkie dni.

W Hiszpanii uśredniona temp. na przestrzeni roku to 20 st.. W zimowym okresie – grudzień – luty śr. temp. to od 11 do 12 st.! Podczas gdy woda w morzu osiąga średnio 19 st., biorąc do obliczeń równocześnie wakacyjne jak i chłodne dni.

Odległość do morza

Choć w Polsce jest Bałtyk – to podobnie – woda w morzu jest stosunkowo zimna – a pogoda w okolicach w pobliżu niezwykle kapryśna. Trudno jest wybrać termin urlopu, tak by mieć gwarancję skorzystania z kąpieli i plażowania.


Zakup mieszkania

Obecnie mieszkania w Hiszpanii są w niezwykle przystępnych cenach. Można je zakupić za ceny analogiczne do tych w Polsce. Niech przykładem będzie – mieszkanie z rynku wtórnego o powierzchni ok 50 m – z loggią, w mieście Torrevieja – z dostępem do morza – można kupić za sześćdziesiąt tysięcy, a np. za osiemdziesiąt tysięcy Euro – mieszkanie osiemdziesięcio – metrowe i do tego z basenem!

Egzotyka

Choć u nas w kraju posiadamy sporo pięknych zakątków, do których wartałoby pojechać, solidnym atutem przemawiającym za Hiszpanią jest odległość do przepięknych archipelagów takich jak – Ibiza, Fuerteventura, czy Teneryfa – czyli super wakacje w na wyciągnięcie dłoni.

Praca zdalna daje nam możliwość dziś spróbowanie życia w rożnych zakątkach na globie. Glob stał się tak niewielki jak nigdy dotąd. Pomimo tego, że korona wyrządziła bez dwóch zdań katastrofalne minusy – przyniosła też plusy w formie zatrudnienia czy spotkań przez internet. Zatem korzystajmy z tego i jedźmy zobaczyć kawałek globu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *