Radość przemierzania rowerem po górach

Radość przemierzania rowerem po górach

Wyprawy rowerem po górach to po pierwsze sport niesamowicie trudny i niebezpieczny, zaś z drugiej to prawdziwa przyjemność móc podziwiać z góry całość tego, co na co dzień jest w naszym pobliżu. Warto jednak mieć świadomość, co nam będzie potrzebne do takiej wyprawy decydując się na to pierwszy raz.

Przede wszystkim należy zdołać nie najgorzej jeździć na rowerze. Trzeba być gotowym na bardzo nierówne podłoże, niejednokrotnie miękkie, czy też z niemałą liczbą górek. Do tego potrzeba nie najgorszej kondycji, siły nóg, refleksu jak i konkretnych technik jazdy. Warto zastanowić się nad wizytami w siłowni i polepszeniem wytrzymałości i ogólnej formy. Wtedy droga nie powinna sprawiać problemów, a dawać dużo frajdy podczas pedałowania.

Będąc początkującym, warto wybrać sobie jakąś nietrudną trasę, by mieć orientację, z czym mamy do czynienia. Najlepiej wybrać taką trasę, która chętnie odwiedzana jest przez innych kolarzy i nie posiada dużej ilości trudnych punktów do omijania. Dlatego też przed rozpoczęciem jazdy, warto pomyśleć o sprawdzeniu drogi pieszo.

Najważniejszy do tego typu podróży będzie oczywiście rower. Jak sama nazwa wskazuje najlepszy będzie rower górski, który będzie mieć dobrą amortyzację, niezbyt wąskie koła czy też sprawne hamulce. Warto także zadbać o własne miejsce na weekendowy wypad 🙂

Należy ocenić warunki atmosferyczne. Warto ubrać się na cebulkę. Jeżeli będzie za gorąco, zawsze okrycie wierzchnie da się zdjąć lub też wyjąć z plecaka, jeśli będzie zbyt zimno. Warto pomyśleć o własnym bezpieczeństwie, a więc odpowiednich butach z wyprofilowaną podeszwą, ochronie głowy w w przypadku urazu tej części ciała. Zmęczyć albo spocić mogą się dłonie, a dobry uchwyt na kierownicy jest w tym przypadku niezmiernie istotny. Dlatego też cienkie rękawiczki, które zawierają oddychający krój będą idealne. Nie powinno się nie pamiętać o tym, by wziąć ze sobą prowiant, jak i picie w bidonie, który da się umocować w większości dwukołowych pojazdów. Na takie podróże plecak może być zbyt ciężki, dlatego niegłupią decyzją powinny być tutaj sakwy. Wydaje się, że to dużo, jednak takie elementy ochronią nas przed niechcianym upadkiem, o który na tego typu drogach nietrudno, zwłaszcza będąc początkującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *