Muzealne podróże – gdzie można się wybrać?

Muzealne podróże – gdzie można się wybrać?

Masz chętkę ciekawie zagospodarować czas z bliskimi? Profesja oraz szkoła dopuszczają tylko koniec tygodnia? Żaden problem. Wybierz się do muzeum środków transportu. Kilkadziesiąt lat nasza ojczyzna była pośród szanowanych producentów aut czy motocykli. Mimo, że ich historia jest szczodra nie zaistniało muzeum zbierające historyczne pojazdy z Polski obok siebie. Ale zapaleńcy tradycyjnych pojazdów zatroszczyli się o to, żeby w nie jednym mieście Polski dane było ujrzeć perełki rozwiązań z historii.

Z jakiej przyczyny warto? Po pierwsze stąd, że to fascynujące. Twoje dziecko pozna auta, których nie ujrzy aktualnie na ulicach. Będzie miało możliwość przycupnąć w Bugatti z początku XX wieku czy też na pace ciężarówki z okresu PRLu. Na skutek tego namacalnie zaznajomi część z codzienności swych protoplastów. Na dodatek zdobędzie nową wiedzę, a być może wręcz odkryje pasję.

Niebywałym atutem, takiej wycieczki jest miejsce. Żeby zebrać w jednej lokalizacji kilkanaście egzemplarzy potrzeba dużej przestrzeni. W następstwie tego na ogół są to działki jakie znajdują się w podmiejskich okolicach. Niejednokrotnie okalane zielenią. Podróż z blokowiska w taką lokalizację to odprężająca pauza.

Gdzie istnieje możliwość, aby dziecko zobaczyło perełki z historii poprzedniego wieku? Jednym z takowych muzeów jest Topacz niedaleko Wrocławia – sprawdź również Co należy wiedzieć o Dolnym Śląsku. Położone w sąsiedztwie kompleksu pałacowego dodatkowo wzmaga historyczny odbiór ekspozycji. Inne urządzone zostało w województwie pomorskim. Jest o tyle pomysłowe, że maszyny postawione są na stylizowanej brukowanej drodze z pierwszych dekad poprzedniego wieku. Krocząc po niej da się odczuć atmosferę tamtego okresu. Jeszcze inne można odwiedzić niedaleko Poznania. Co ciekawe, wśród wystawionych na zielonej przestrzeni zabytków, poza samochodami, są także maszyny parowe i lokomotywy.

To zaledwie parę przykładów z przeróżnych miasteczek Polski. Jest ich jednakowoż znacznie więcej. Starczy poszukać. Prócz tego zabytki środków transportu można odkryć również w miejscach poświęconych poszczególnym okresom historycznym, jak PRL lub historia zajezdni tramwajowych. Każde muzeum to fenomenalne miejsce na niedaleki, a zarazem atrakcyjny wypad, z jakiego zaczerpnie każdy członek rodziny. Szkoda nie korzystać z takich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *