Własny domek letniskowy — czyli powód do częstych wyjazdów

Własny domek letniskowy — czyli powód do częstych wyjazdów

Całe życie mieszkasz w mieście? Twoim marzeniem jest wypoczynek w obliczu malowniczych gór, lub nad Polskim morzem? Nie pozostaje Ci nic prostszego, jak wsiąść w samochód i odkryć nowe tereny, na których będziesz mógł postawić swój mały domek i stworzyć bazę wypadową, zarówno na krótkie piesze wędrówki, jak i na długie podróże samochodowe!

Jak zatem zabrać się do budowy? Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić jest kupno odpowiednio dużej działki, jeżeli planujesz budowę domu z bali do 35m2 to nie musisz się martwić, dla tak małej inwestycji wystarczy teren 500m2. Ta liczba wydaje się duża, ale po zobaczeniu obszaru działki możesz się zdziwić jak mała jest w rzeczywistości.

Kiedy działka będziesz już nasza pozostaje znalezienie odpowiedniej firmy produkującej domy z drewna. Należy tutaj pamiętać, aby drewno które zostanie użyte do budowy naszej willi było odpowiednio sezonowane oraz możliwie jak najgrubsze. Tym sposobem zmniejszymy koszty ogrzewania, ponieważ im grubsze i bardziej suche będą ściany, tym mniej ciepła będzie uciekało z naszego domu.

Teraz pora na najlepszą część tej inwestycji. Małe domy z bali można budować {na zgłoszenie|bez pozwolenia}. Oznacza to, że nie musisz martwić się o masę pozwoleń które musiałbyś spełnić budując pełnowymiarowy dom. Tym sposobem możesz oszczędzić mnóstwo pieniędzy, a także czasu który musiałbyś poświęcić na dojazdy do odpowiednich urzędów.

Jaki jest koszt budowy domu z bali? Otóż cena domu z bali może być znacznie niższa, niż w przypadku domu z betonu. Składa się na to wiele czynników zaczynając od tego, że drewno jest surowcem naturalnym i ogólnodostępnym, a kończąc na specjalistach, którzy lubią pracować w naturalnych warunkach w otoczeniu zapachu drzew.

Jeśli zdecydujesz się na budowę domu z bali do 35m2 na pewno się nie rozczarujesz! Będziesz mógł w każdej chwili pojechać do swojego ulubionego miejsca, odpocząć na łonie natury i zwiedzić nowe tereny, bez obawy o miejsce do noclegu, ani wolny termin!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *