Wakacje z maluchem, co warto mieć pod ręką?

Wakacje z maluchem, co warto mieć pod ręką?

Niezwykle istotną sprawą dla każdej rodzicielki jest rozwój i poczucie bezpieczeństwa jej potomka. Od najwcześniejszych lat troszczy się o własne pociechy – i dba o to, by prawidłowo wzrastały. Obojętnie, czy spędzasz czas w domu, czy wybierasz się w podróż – będziesz potrzebować dla własnego malucha paru sprzętów, by mieć w zanadrzu komplet tego, co jest konieczne by zapewnić mu o opiekę na wysokim poziomie. Znaczącym aspektem są sprzęty około-medycznego użytkowania, czy dobrze wyposażona apteczka samochodowa. Zanim wsiądziesz do samochodu czy samolotu, pomyśl, czy masz wszystko, co jest niezbędne, by eskapada była bezproblemowa.

O ile wybierasz się z kilkutygodniowym maluchem – pakujesz dla niego przeważnie więcej sprzętów niż dla siebie. Ważne są pieluchy, spora ilość ubrań na zmianę, słoiczki z przecierami, gryzaki, czy specjalny odciągacz kataru. Niesłychanie ważką rzeczą jest wózek dziecinny. Kapitalnie, gdy ekwipunek jest nie jedynie komfortowy i dostosowany do potrzeb młodego człowieka, ale także spełnia wiele ról równocześnie – np. jako fotelik do samochodu – w takim przypadku zdołamy zaoszczędzić dużo miejsca w samochodzie.

W przypadku kilkuletnich dzieci pożądane byłoby mieć pod ręką komplet bandaży – na okoliczność wypadków w czasie intensywnej zabawy. W temacie mających alergię nie możesz zapomnieć, by spakować inhalator. Warto zadbać również o siebie. Wypoczęty i opanowany rodziciel – to nierzadko podstawa, by latorośl była radosna. Jeżeli brzdąc ma tylko kilka miesięcy – zapewne karmisz piersią. Dlatego koniecznym sprzętem będzie laktator swing, czy wkładki laktacyjne medela. Ażeby natomiast twe ciało odpoczęło nocą – pożądane byłoby w tej materii zaopatrzyć się w biustonosz do spania. A jeśli jesteś w ciąży? Niezastąpiony może się okazać detektor tętna płodu, można go bez problemu kupić.

Wieczorową porą po wyczerpującym dniu straży nad maluchem – która w przypadku dużej ilości dzieci przeważnie jest niesłychanie ciężkim obowiązkiem, pożądane byłoby pomyśleć o własnych potrzebach i chwili chilloutu. Usiądź wygodnie, nastaw dobrą muzykę i włącz odświeżacz powietrza do kontaktu. Inną metodą uzyskania przyjemnego zapachu w pomieszczeniu jest nawilżacz powietrza parowy, do którego masz możliwość wlać np. olejek herbaciany. Albo wentylator kolumnowy. Poczytaj choć sekundę ulubioną publikację i mocno pooddychaj. Uzupełnij energię na następny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *