Poznajmy Wrocław

Poznajmy Wrocław

Kolejną wyprawą jest stolica Dolnego Śląska, czyli Wrocław. Jest to największe miasto tego województwa, a także 5 pod względem wielkości miast w Polsce. Kryje ono wiele ciekawych atrakcji, które ciężko będzie zwiedzić w jeden tydzień.Pierwszą atrakcją jaką musicie zobaczyć jest najwyższy budynek Wrocławia, nosi on nazwę SkyTower z uwagi na to, że jego wysokość to aż 215 metrów. Jest to trzeci pod względem wysokości budynek w Polsce. Na jego szczycie znajduje się spory taras widokowy, na który można się dostać windą. Cena za taki wjazd to 10zł dla dorosłych i 5zł dla dzieci. Będąc już na górze można zobaczyć prawie całą panoramę Wrocławia, a przy dobrej widoczności także miasta oddalone nawet o 60km. Takie doświadczenia zapierają dech w piersiach.

Kolejną atrakcją którą warto zobaczyć jest Hala Stulecia której budowa rozpoczęła się w roku 1911 i zakończyła w 1913. To właśnie tutaj odbywają się wszelkie imprezy masowe takie jak konwenty, czy targi. Za halą znajduje się malownicza pergola wokoło której rośnie wiele ciekawych roślin. W centrum pergoli postawiono natomiast wielofunkcyjną fontannę, do której warto przejść się wieczorem. Odgrywane są wtedy różne spektakle związane z różnymi kombinacjami wyrzucanej w górę wody, a wszystko to przyozdobione jest muzyką największych kompozytorów.

Przedostatnim miejscem które warto zwiedzić jest Wrocławski stadion Narodowy. Wieczorem mieni się na różne kolory, a także wyświetla napisy. Podczas pandemii, kiedy normalne kina były zamknięte, na jego ścianie były wyświetlane filmy, co nadawało mu swoistego uroku. Sam stadion robi sprawia wrażenie ogromnej budowli. Natomiast przed wejściem do środka należy sprawdzić, czy jest to możliwe.

Ostatnią budowlą jaką chcemy Wam dzisiaj pokazać jest oczywiście Panorama Racławicka. Jest to najbardziej znane muzeum sztuki posiadające jedyny w swoim rodzaju obraz przedstawiający Bitwę pod Racławicami. Namalowany został w latach 1893-1894, a od roku 1980 znajduje się we Wrocławiu, a w roku 1991 został wpisany do rejestru zabytków.

To wszystkie atrakcje jakie mamy dla Was na dzisiaj, jeździjcie sprawdzajcie i komentujcie, które miejsca najbardziej Wam się podobały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *